Informacje o usługach i dostawcach internetowych

Bezpieczna sieć domowaPo dokonaniu instalacji usługi dostęp do niej może mieć domyślnie każdy, co może być spotykane w przypadku niektórych routerów. Nie jest to jednak stan, który powinien trwać długo. O tym jak ważne jest stosowne zabezpieczenie sieci bezprzewodowej stanowią także przepisy prawa. Dla własnego dobra należy też zabezpieczyć sieć w odpowiednio mocny sposób bowiem ryzyko które wiąże się z korzystaniem z niezabezpieczonej sieci jest dosyć sporo i co gorsza może nie pomóc tutaj nawet profesjonalny program antywirusowy czy też posiadany przez użytkownika pakiet bezpieczeństwa.

Zobacz również:

Pierwszym z pojawiających się w takiej sytuacji zagrożeń jest możliwość podłączenia się do sieci osoby do tego nie upoważnionej. Ryzyko to może być zwiększać się jeśli sieć uruchomiona jest w miejscu, które jest stosunkowo dużym skupiskiem ludzkim. Intruz może nie tylko prowadzić nielegalne działania za pomocą sieci, ale też po prostu spowalniać funkcjonowanie naszej domowej sieci Internetowej co zresztą będzie najczęstszym zagrożeniem występującym w tej sytuacji.

Inną kwestią jest to, że w ten sposób narażamy się na działania przestępców komputerowych, którzy mają ułatwione zadanie przy instalacji na naszym komputerze złośliwego oprogramowani czy też, co jest zresztą bardziej prawdopodobne pozyskania danych, które znajdują się na naszych komputerach czy komputerze. Może mieć to miejsce nawet na skutek nieświadomego udostępnienia części plików czy tez elektronicznych dokumentów które znajdować będą się na dysku naszego komputera. Nie trzeba chyba w żadnym razie dodawać jak groźne może być to dla większości użytkowników ,którzy z sieci będą korzystać.

Odpowiednim zabezpieczeniem będzie oczywiście stosownie dobrane mocne hasło, oraz sposób szyfrowania, który spełniać będzie obowiązujące normy i wiele tym podobnych kryteriów. Ponieważ zagrożenie jest tutaj jak najbardziej realne, warto jest takiej konfiguracji dokonać możliwe szybko, pomóc może w tym zresztą pracownik, który dokonuje instalacji sprzętu w momencie samej aktywacji usługi internetowej.

Artykuły wybrane dla Ciebie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>